Cina perfectă în Băile Felix recomandări de la restaurantul Club Art

Stațiunea Băile Felix, cunoscută pentru apele termale vindecătoare și atmosfera relaxantă, este un loc minunat pentru a te bucura de o cină de neuitat alături de cei dragi. Și ce loc ar putea fi mai potrivit pentru a-ți satisface poftele culinare decât restaurantul Club Art, unul dintre cele mai renumite localuri din zonă?

În acest articol, îți vom oferi sfaturi și recomandări pentru ca tu să-ți poți planifica cina perfectă în Băile Felix, punând accent pe ofertele deosebite oferite ale restaurantului Club Art. Îți vom prezenta meniurile noastre de mâncare și băuturi, precum și modalitățile de pairing între preparate și vinuri, pentru ca tu să te bucuri de o experiență culinară deosebită.

Delicii culinare

Restaurantul Club Art se mândrește cu o selecție diversificată de preparate culinare, pregătite cu pasiune și îndemânare pentru a satisface cele mai pretențioase gusturi. De la preparate tradiționale românești, precum gulașul secuiesc, șnițelul de pui sau cotletul de berbecuț, la preparate internaționale rafinate, precum pulpa de rață confit, puiul tikka massala sau burgerul crispy, meniul variat al restaurantului nostru promite să vă ofere o experiență gastronomică memorabilă.

Dacă ești pasionat de pizza și îți place să încerci gusturi noi, la Club Art vei găsi inclusiv un meniu special de pizza care include o mare varietate de preparate, de la pizza vegetariană la pizza caprese, Hawaii sau quatro formagi. Poți servi toate aceste preparate fie la restaurant, fie acasă sau la birou. Livrăm gratuit preparatul preferat în maxim 60 de minute, pe o raza de 10 km.

Mâncăruri tradiționale românești

Pentru cei ce doresc să se bucure de autenticitatea bucătăriei românești, Restaurantul Club Art oferă o gamă largă de preparate tradiționale, cum ar fi rasolul de miel, ciorbă țărănească de vită sau ceafa de porc la grătar. Aceste preparate gustoase, pregătite cu ingrediente de calitate și condimente alese cu grijă, îți vor aduce aminte de gusturile autentice ale bucătăriei românești.

Rezerva-ti locurile la Club Art in Baile Felix!

Contacteaza-ne telefonic zilnic intre orele 09:00 – 23:00.

Rezervare telefonica

Preparate internaționale rafinate

Pentru cei care sunt în căutare de experiențe culinare mai sofisticate, meniul Club Art include și preparate internaționale rafinate. De la fructe de mare proaspete, la steak-uri perfect gătite și paste delicate, vei găsi o varietate de opțiuni care îți vor răsfăța simțurile și îți vor satisface poftele. Dacă preferi preparatele din carne de pasăre, poți opta pentru o porție de piept de pui mediteranean cu legume la grill și rucola sau un piept de rață cu sos de fructe de pădure și orez cu unt. Dacă îți place carnea de miel, trebuie să încerci rasolul nostru de miel a la chef cu piure de cartofi şi sos brun. Iar dacă specialitățile din carne de vită te atrag cel mai mult, nu vei rămâne indiferent la gustul coastelor de vita fragede servite cu piure aromatizat și sos brun.

Pairing-ul perfect între mâncare și băuturi

Printr-un pairing adecvat, se poate crea o sinergie gustativă între mâncare și băutură, în care fiecare componentă se completează reciproc pentru a oferi o experiență culinară mai profundă și mai satisfăcătoare. Această sinergie poate aduce la suprafață arome și nuanțe de gust pe care nu le-ați observat în mod normal atunci când consumați fiecare element separat.

Pentru a completa experiența culinară la restaurantul Club Art, trebuie să faci o alegere inspirată de vinuri care poate să amplifice și mai mult gustul și aroma preparatelor culinare. Iată câteva sugestii de pairing pentru a te ghida în alegerea băuturilor:

Vinuri românești de calitate

Pentru a acompania preparatele tradiționale românești, nu există nimic mai potrivit decât un vin românesc de calitate. Un Merlot sau o Fetească Neagră va completa perfect gustul bogat al fripturilor și al preparatelor cu sosuri consistente.

Vinuri internaționale deosebite

Pentru preparatele internaționale rafinate, cum ar fi fructele de mare sau steak-urile, poți opta pentru un Chardonnay bogat sau un Cabernet Sauvignon plin de caracter. Aceste vinuri rafinate vor sublinia și mai mult aromele și texturile complexe ale preparatelor noastre.

Băuturi rafinate nealcoolice

Pentru cei care preferă băuturile nealcoolice, restaurantul Club Art oferă și o varietate de opțiuni rafinate, precum sucuri proaspete de fructe, limonade savuroase sau ceaiuri aromate. Aceste băuturi vor completa perfect experiența culinară și te vor răcori în timp ce savurezi preparatele noastre delicioase.

Pe lângă preparatele deosebite și băuturile fine, Restaurantul Club Art impresionează de asemenea printr-un design interior elegant și rafinat, care îmbină armonios elemente moderne cu accente tradiționale. Mobilierul confortabil, iluminatul ambiental și decorațiunile subtile contribuie la crearea unei atmosfere relaxante și primitoare, perfecte pentru o cină romantică sau o întâlnire cu prietenii. În plus, muzica ambientală discretă și ocazionala muzică live completează atmosfera plăcută și contribuie la crearea unei experiențe de neuitat.

Indiferent de alegerile tale, personalul calificat al Restaurantului Club Art este întotdeauna disponibil pentru a-ți oferi sfaturi și recomandări astfel încât să te bucuri de o cină perfectă în Băile Felix. Așadar, rezervă o masă la restaurantul Club Art pentru a te bucura de o experiență culinară deosebită într-unul dintre cele mai frumoase locuri din România.

interior restaurant club art
Restaurant & Terasa

Te invitam intr-un cadru ambiental placut, alaturi de persoanele apropiate pentru a savura preparatele noastre de calitate.

AFLA MAI MULTE DESPRE RESTAURANT
organizare nunta club art
Sala de evenimente

Organizeaza-ti petrecerile de neuitat in cadrul salii noastre de evenimente. Echipa noastra iti va oferi servicii de calitate superioara.

DESCOPERA SALA DE EVENIMENTE

Despre autor: Club Art - Baile Felix

logo club art transparent e1635168174900