Top 11 restaurante din Oradea si imprejurimi

Te întrebi unde ai putea mânca în Oradea? Sau în împrejurimile frumosului oraș de pe malul Crișului?

Descoperă câteva dintre cele mai vizitate restaurante din Oradea alături de o scurta descriere a fiecăruia.

Restaurant Club Art, Baile Felix

Dacă te-ai hotărât să vizitezi Oradea, atunci nu trebuie să ratezi stațiunea Băile Felix, iar pentru o recomandare mai mult decât delicioasă, îți sugerăm cu căldură Restaurantul Club Art. De ce am inclus Băile Felix în lista de recomandări? Ei bine, stațiunea este celebră pentru izvoarele sale termale, care au atras vizitatori de-a lungul timpului.

Situat în centrul stațiunii, Restaurantul Club Art nu doar că te îmbie cu preparate delicioase, ci îți oferă și o experiență culinară de neuitat. Cu o istorie bogată și o evoluție constantă, acest loc s-a transformat într-un restaurant elegant și o locație specială pentru evenimentele importante din viața ta.

Cu un interior spațios și elegant, Restaurantul Club Art te invită să te simți ca acasă, în timp ce terasa acoperită îți permite să te bucuri de momente plăcute. Spațiul exterior încălzit te va face să te simți confortabil, indiferent de sezon.

Aici te vei putea bucura de preparate cu specific românesc și internațional, zeci de feluri de pizza și multe alte bunătăți.

Rezerva-ti locurile la Club Art in Baile Felix!

Contacteaza-ne telefonic zilnic intre orele 09:00 – 23:00.

Rezervare telefonica

Te întrebi unde ai putea mânca în Oradea? Sau în împrejurimile frumosului oraș de pe malul Crișului?

Descoperă câteva dintre cele mai vizitate restaurante din Oradea alături de o scurta descriere a fiecăruia.

Restaurant Club Art, Baile Felix

Dacă te-ai hotărât să vizitezi Oradea, atunci nu trebuie să ratezi stațiunea Băile Felix, iar pentru o recomandare mai mult decât delicioasă, îți sugerăm cu căldură Restaurantul Club Art. De ce am inclus Băile Felix în lista de recomandări? Ei bine, stațiunea este celebră pentru izvoarele sale termale, care au atras vizitatori de-a lungul timpului.

Situat în centrul stațiunii, Restaurantul Club Art nu doar că te îmbie cu preparate delicioase, ci îți oferă și o experiență culinară de neuitat. Cu o istorie bogată și o evoluție constantă, acest loc s-a transformat într-un restaurant elegant și o locație specială pentru evenimentele importante din viața ta.

Cu un interior spațios și elegant, Restaurantul Club Art te invită să te simți ca acasă, în timp ce terasa acoperită îți permite să te bucuri de momente plăcute. Spațiul exterior încălzit te va face să te simți confortabil, indiferent de sezon.

Aici te vei putea bucura de preparate cu specific românesc și internațional, zeci de feluri de pizza și multe alte bunătăți.

Euphoria Biergarten

Dacă vă doriți o experiență culinară unică și plăcută, nu căutați mai departe decât Euphoria Biergarten Oradea. Restaurantul oferă combinația perfectă între bucătăria românească tradițională și aromele moderne europene.

Interiorul restaurantului este primitor și confortabil, cu culori vii, locuri comode și o terasă în aer liber.

Euphoria Biergarten este un loc minunat pentru a vă bucura de o masă delicioasă alături de prieteni sau familie. Personalul este prietenos și atent, asigurându-se că experiența dvs. culinară este memorabilă. Fie că este vorba de un brunch relaxat sau o cină romantică, Euphoria Biergarten cu siguranță vă va impresiona.

Restaurant Astoria

Amplasat în inima orașului Oradea, Restaurantul Astoria este locul perfect pentru o experiență memorabilă de brunch. Acest restaurant elegant este situat în interiorul luxosului Hotel Astoria Grand și este cunoscut pentru decorul său modern și stilat. Meniul cuprinde atât bucătăria tradițională românească, cât și preparate internaționale. Începeți dimineața cu prăjituri proaspete coapte, salate, sandwich-uri și alte gustări ușoare. Pentru prânz, puteți încerca specialele zilnice sau puteți alege dintr-o varietate de feluri principale, cum ar fi stroganoff de vită, pui la grătar, somon și altele. Finalizați-vă masa cu unul dintre deserturile lor delicioase și o ceașcă de cafea.

Restaurant Crinul Alb

Restaurant Crinul Alb oferă un mediu liniștit și pitoresc, perfect pentru orice brunch. Meniul cuprinde o varietate de preparate proaspăt pregătite, toate realizate cu ingrediente de proveniență locală. Aici gasiti, de asemenea, o selecție de dulciuri, cum ar fi prăjituri și tarte, precum și băuturi calde.

Personalul de la Restaurantul Crinul Alb este întotdeauna prietenos și atent, asigurându-se că fiecare oaspete are o experiență plăcută.

Piadineria Due Fratelli

Piadineria Due Fratelli, un restaurant italian situat în centrul orasului, vă așteaptă cu o experiență culinară unică ce include o varietate de preparate, de la salate la risotto, paste și pizza. Atmosfera animată și primitoare face din acest loc alegerea ideală pentru o cină alături de prieteni sau familie.

Restaurant La Moroșanu

Dacă doriți să vă bucurați de o experiență autentic românească în timpul vizitei în Oradea, vă recomandăm să faceți o oprire la La Moroșanu. Reprezintă locul ideal pentru a vă petrece o după-amiază relaxantă savurând unele dintre cele mai tradiționale preparate românești. Meniul restaurantului oferă o gamă variată de opțiuni pentru micul dejun, inclusiv omlete, ouă ochiuri și cârnați. De asemenea, veți găsi o selecție bogată de preparate pentru prânz.

Spoon Bar & Grill

Spoon Bar & Grill oferă clienților săi preparate delicioase pentru brunch și cină, cu o specializare în bucătăria internațională. Meniul este extrem de variat, acoperind toate preferințele, de la burgeri și sandwich-uri la salate, paste și multe altele.

The Bridge

Pentru cei care doresc o experiență de luat masa într-un mod elegant, The Bridge este locul perfect. Amplasat în centrul orașului, acest restaurant de înaltă clasă oferă clienților o experiență unică și de neuitat. De îndată ce intrați, vă veți bucura de atmosfera primitoare și veți fi întâmpinați cu căldură de personalul prietenos. De la preparatele de paste și pizza făcute în casă până la peștele proaspăt și fripturile suculente, meniul oferă opțiuni variate pentru toate gusturile. Vă puteți bucura de un pahar de vin din selecția lor bogată în timp ce admirați priveliștea impresionantă a orașului de pe terasa lor.

Vulturul Negru

Situat în clădirea Palatul Vulturul Negru, Restaurantul Vulturul Negru se numără printre cele mai prestigioase localuri din Oradea pentru cină. Acest restaurant oferă o atmosferă sofisticată, însă relaxantă, care poate fi apreciată de atât de către localnici, cât și de turiști. Meniul impresionează cu preparate delicioase din bucătăria românească, europeană și internațională, completate de o selecție deosebită de vinuri din toată lumea. Bucătarii talentați se asigură că fiecare fel este gătit cu precizie și prezentat cu eleganță. Fie că sunteți în căutare de o seară romantică sau de un loc unic pentru a sărbători o ocazie specială, Restaurantul Vulturul Negru poate reprezenta o alegere bună.

ReWineBistro

ReWineBistro este o alegere apreciată pentru brunch și cină în Oradea. Amplasat în centrul orașului, acest restaurant oferă o atmosferă cu totul specială. ReWineBistro se specializează în gastronomia mediteraneană, iar meniul său variat include de la paste și pizza la fructe de mare și fripturi. Ambianța de la ReWineBistro este relaxată și plăcută, făcându-l locul potrivit pentru întâlniri cu prietenii sau pentru cine romantice. Personalul este prietenos și atent, întotdeauna dispus să vă ajute să alegeți preparatul sau sticla de vin perfectă.

Via29

Pentru o experiență culinară memorabilă, vă invităm să explorați oferta restaurantului Via29. Acest local este renumit pentru preparatele sale inovatoare și delicioase, serviciul excepțional și atmosfera prietenoasă.

Acum că ati descoperit câteva restaurante atractive din Oradea și împrejurimi, oare ce veti alege?

Indiferent de decizia luată, noi vă așteptăm cu drag la restaurantul Club Art din Băile Felix.

Poftă mare!

interior restaurant club art
Restaurant & Terasa

Te invitam intr-un cadru ambiental placut, alaturi de persoanele apropiate pentru a savura preparatele noastre de calitate.

AFLA MAI MULTE DESPRE RESTAURANT
organizare nunta club art
Sala de evenimente

Organizeaza-ti petrecerile de neuitat in cadrul salii noastre de evenimente. Echipa noastra iti va oferi servicii de calitate superioara.

DESCOPERA SALA DE EVENIMENTE

Despre autor: Club Art - Baile Felix

logo club art transparent e1635168174900